جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

فردی که با دلایل خاص برای جراحی بینی مراجعه می کند انتظار دارد بعد از جراحی بینی تمامی عیوب بینی اش برطرف شود.جراحی زیبایی بینی با توجه به نوع بینی و ویژگس های ساختار بینی انجام میگرد و جراح بینی تکنیک ها و روش های متعددی را برای بازسازی و زیبایی بینی انجام خواهد داد.اما جراحی زیبایی بینی می تواند نتیجه ایی طبیعی داشته باشد به گونه ایی که افرادی که تاکنون بیمار مورد نظر را ندیده اند متوجه عمل بینی وی نشوند.در این مطلب می خوانیم که جراحی بینی طبیعی موفق چگونه است.

مشکلات مربوط به بینی

افراد زیادی هستند که بینی آنها دارای مشکلاتی مانند قوز بینی ،بزرگی بیش از اندازه بینی و نامتناسب بودن بینی با صورت و دیگر مشکلات می باشد.که در این صورت اقدام به جراحی بینی می کنند اما از جراح خود سوال می پرسند که آیا بینی آنها به حالت طبیعی خواهد شد و در خواست می کنند که خیلی علاقمند به تغییر زیاد نیستند و تنها می خواهند مشکلات بینی شان برطرف شود به گونه ایی که مشخص نباشد بر روی بینی جراحی صورت گرفته است در این حالت جراحی بینی طبیعی باید توسط جراح بینی انجام بگیرد.

عمل طبیعی بینی

ویژگی بینی زیبا

درصورتی که جراح بخواهد نتیجه جراحی بینی را طبیعی رقم بزند باید سایز بینی به اندازه معقول تغییر پیدا کند.معیار زیبایی بینی کوچک بودن آن نیست بلکه هماهنگی بینی با دیگر اجزای صورت می باشد.پس جراح بینی باید به گونه ای تغییرات را ایجاد کند که بینی متناسب با صورت کاهش سایز داشته باشد.زاویه بین لب و بینی ،زاویه بین بینی و پیشانی و اندازه بینی با گونه و چانه همگی نقشی در استاندارد زیبایی دارد.

جراحی بینی طبیعی و نقش جراح

جراح بینی در ابتدا بینی بیمار را آنالیز می کند در مواردی که بینی پوست نازکی داشته باشد و اسکلت بینی قوی باشد به عبارتی بینی استخوانی باشد جراح کار راحت تری در پیش رو دارد زیرا بینی دارای اسکلت قوی می باشد و تغییرات راحت تر اعمال می شوند.اما زمانی که پوست بینی ضخامت بیشتری داشته باشد برای شکل دادن به نوک بینی مقداری محدودیت وجود دارد.در هر حالت جراح باید قدرت تشخیص را داشته باشد تا تکنیک مناسبی را برای وی به کار ببرد.جراح تماما سعی بر این دارد که ساختار بینی به استانداردها نزدیک باشد با این حال مقدار کمی از تغییراتی که در بینی به وجود می آید تحت کنترل جراح نیست.
یک جراح بینی خوب باید علاوه بر اینکه در تخصص خود متبحر است، خلاقیت داشته باشد و بتواند با هنر و تجربه خود جراحی بینی طبیعی را انجام دهد.پس در انتخاب جراح خود مقداری بیشتر زمان بگذارید.

معیارهای ظاهری مهم در جراحی بینی

جراح بینی پیش از جراحی بینی موارد زیر را آنالیز می کند.

  • مقدار برجستگی بینی
  • مقدار چرخش بینی
  • پره های بینی
  • پهنای بینی: در واقع جراحی زیبایی بینی می تواند در هر دو طرف باعث ایجاد تغییر در پهنای بینی شود.یعنی ممکن است بعد از عمل بینی پهن تر و یا باریک تر شود. برای ایجاد این تغییرات ممکن است بر استخوان ها و غضروف ها،پره های بینی و  همچنین پوست بینی تغییراتی ایجاد شود.
  • قرینگی بینی :جراحی زیبایی بینی باعث اصلاح غیر قرینگی می شود  مواردی مانند انحراف تیغه بینی ،استخوان های کج موجود در بینی که به دلیل آسیب دیدگی به وجود می آید و یا اینکه غضروف های غیر قرینه به دلیل جراحی قبلی به وجود آمده است.

عروسكی نكردن بینی

امروزه افراد زیادی هستند که جراحی بینی طبیعی را بر روش های دیگر ترجیح می دهند و دوست دارند کسی متوجه عمل بینی آنها نشده باشد.اما در این میان افرادی هم هستند که هنوز بینی عروسکی را دوست دارند که این امر در سن های پایین بیشتر دیده می شود. از نظر زیبایی شناختی بینی هایی که قوس دار هستند در صورتی که تناسب بینی را با صورت بر هم ریخته باشند به هیچ عنوان تصویری زیبا از فرد ایجاد نخواهند کرند .در بینی های طبیعی پشت بینی صاف بوده و یا اینکه جراح بینی باید قوسی بسیار ظریف را در بینی به وجود بیاورد. یک پشت بینی قوی باید صاف یا حتی گاهی کمی پری داشته باشد که این پر بودن پشت بینی خیلی از افراد را زیباتر می‌کند. در مردها این پر بودن باید از خانم‌ها بیشتر هم باشد.

نتیجه جراحی بینی طبیعی

درباره جراحی بینی طبیعی می توان با طرح کردن چند سوال و پاسخ آن اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

تا چه اندازه سایز بینی باید کوچک شود ؟

تصور غلطی که در بین مردم وجود دارد این است که بینی های کوچک زیبا تر هستند اما بهتر است بدانید که به هیچ عنوان کوچکی بینی فاکتوری برای زیبایی بینی نیست مهم ترین امری که در زیبایی بینی وجود دارد این است که در صورت فرد به شکل هماهنگ با دیگر اجزای صورت دیده شود .در عمل بینی طبیعی جراح بینی سعی می کند که از غضروف ها و استخوان های بینی به اندازه ایی کم کند تا در صورت وی به زیبایی نمایان شود .

بینی طبیعی چقدر قوس دارد ؟

در جراحی طبیعی بینی پشت بینی باید صاف باشد و یا اینکه قوس به مقدار بسیار کمی دیده شود.جراح بینی در ابتدا پشت بینی را تقویت می کند تا با اعمال تغییرات، بینی دچار مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی و یا کجی بینی نشود.باید گفت افرادی  که می خواهند جراحی فانتزی و یا عروسکی انجام بدهند از جراحی بینی و عوارض آن آگاهی لازم را داشته باشند زیرا این حالت بینی باعث تنگ شدن مجاری تنفسی خواهد شد و در چند سال آینده برای فرد مشکل زا خواهد بود.در جراحی بینی طبیعی قوس پشت بینی به اندازه کم و خیلی معقولانه ایجاد خواهد شد.

چرا بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام بدهیم ؟

در جراحی بینی طبیعی تغییرات انجام شده بر روی بینی کمتر بوده به همین دلیل تنها عیوب بینی برطرف می شود در این صورت بافت بینی کمتر دچار تغییر می شود  و همچنین احتمال اینکه فرد بعد از مدتی دچار مشکلات تنفسی شود کاهش پیدا می کند  و  می توان دید کسانی که نتیجه جراحی شان به صورت طبیعی شکل گرفته است چهره ایی طبیعی تر داشته  و بینی به صورتی زیبا با دیگر اجزای صورت هماهنگی لازم را دارد.

آیا نتیجه جراحی به مانند عکس مورد نظر شما خواهد شد ؟

خیر.شما نباید از جراح بینی خود این انتظار را داشته باشید که نتیجه جراحی بینی شما به مانند شخص دیگری انجام بگیرد زیرا هر شخصی دارای چهره ایی منحصر به فرد بوده و بینی وی باید با صو.رت و  اجزای صورت وی همخوانی داشته باشد.پس دقت داشته باشید تغییرات بینی به مانند شخص دیگر معیاری بر زیبایی شما نخواهد بود زیرا بینی در همان فرد به آن زیبایی نمایان شده است .

آیا نتیجه جراحی بینی گوشتی می تواند طبیعی باشد ؟

درست است که جراحی بینی گوشتی ممکن است با محدودیت هایی برای جراح بینی همراه باشد اما در صورتی که جراح به اندازه لازم تجربه داشته باشد می تواند بینی گوشتی را به صورت طبیعی عمل کند.این جراحی برای متخصص امکان پذیر بوده و با خلاقیت خود می تواند بینی را به صورت خوش و فرم و زیبا جراحی کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − شش =